Contact
+90 507 604 4530
Mecidiyeköy Mah. Mecidiye Cad. No:5 Estetikland Plaza Şişli İstanbul

Online Muayene

İletişim Bilgileri

+90 212 257 3434

+90 507 604 4530

Mecidiyeköy Mah. Mecidiye Cad. No:5 Estetikland Plaza Şişli İstanbul

Kadınlar Neden DHI Yöntemini Tercih Ediyor?

kadınlarda saç ekimi

Saç ekiminde kadınların favori yöntemi DHI

Kadınlar için saç ekimi konusu oldukça hassas konulardan biridir. Saç kaybı problemi bilinenin aksine kadınlar arasında da oldukça yaygın bir problemdir. Çeşitli sebeplere dayanan nedenler saç dökülmesi sorunu yaşayan, hem psikolojik hem de estetik olarak saç kaybından olumsuz etkilenen kadınlar için saç ekimi işlemi kalıcı çözüm sunmaktadır. DHI uygulaması ile yapılan saç ekimleri; titizlik, özen ve tecrübe istemektedir. Bu sebeple operasyonu gerçekleştirecek hekimin ve ekibin özenle seçilmesi son derece önemlidir.Saç ekimine başvuran kadınların favori tercihleri ise; DHI yöntemi…

Alın çizgisinde yer alan saçların gerilemesi, tepe bölgesinde yer yer açılma yaşayan kadınlar için saç ekimi işlemine gerek duyulsa da; genel kanı itibariyle saç ekimi için saçların tıraşlanması gerektiğini düşündüklerinde tedirgin olabiliyorlar.

DHI yöntemi ile tıraşsız saç ekimi mümkün

Saç ekimi işlemi ihtiyaca yönelik şekillerde farklı tekniklerle uygulanabiliyor. Son birkaç yıldır tıraşsız saç ekimini mümkün kılan DHI yöntemi, saçlarını kazıtmak istemeyen erkekler kadar saç ekimi yaptırmak isteyen kadınların da favorisi haline geldi. Ekim yapılacak alanın kazınmasına gerek duyulmadan ekim yapma imkânı sağlayan DHI yönteminde, sadece donör bölge olan ense kısmını tıraş etmek çok daha sağlıklı ve başarılı sonuç alınmasını sağlıyor.Toplanan kökler her ne kadar bekletilmeden ekilip, canlı kalmaları sağlansa da; saç köklerinin alınacağı donör bölgeyi tıraş etmeden kök toplama çabası greft ve saç teli kaybına sebep olabiliyor, toplama işlemi sırasında kökler zarar görebiliyor.

DHI saç ekiminin uygulama şekli

Saç ekimi konusunda pek çok avantajı bulunan DHI yönteminin en büyük avantajları arasında saç tıraşına ihtiyaç duyulmaması yer alıyor. “Kalem tekniği”veya “doğrudan saç ekimi” olarak da bilinen yöntemi diğer tekniklerden ayıran en büyük farkı; kaleme benzeyen özel medikal bir aparat kullanılarak gerçekleştirilmesi. Saç ekimi için özel olarak geliştirilen bu aparat; saç köklerini gevşeterek tek tek yerlerinden topluyor, kanal açma ve kök yerleştirme işlemlerinin aynı anda yapılabilmesini mümkün kılıyor. Dolayısıyla saç ekimi işlemi hem daha kısa sürede yapılmış oluyor, hem de donör bölge ve transfer alanı daha az hasar gördüğü için iyileşme süresi kısalıyor. Saç köklerinin ekim açısının belirlenmesini de kolaylaştıran medikal aparat, ekimin çok daha doğal sonuçlanmasını sağlar.

Last modified: September 19, 2018

Leave a Reply