Contact
+90 507 604 4530
Mecidiyeköy Mah. Mecidiye Cad. No:5 Estetikland Plaza Şişli İstanbul

Sıkça Sorulan Sorular

En çok tercih edilen saç ekimi teknikleri nelerdir?

  • FUE yöntemi
  • DHI yöntemi
  • Perkutan yöntemi olarak üç şekilde gerçekleştirilir.

Saç ekiminden önce nelere dikkat edilir?

Saç ekimi işlemi gerçekleşeceği gün gömlek, fermuarlı giyecekler ya da yakası bol kıyafetler giyinilmesi önerilir. Saç ekim işlemi gerçekleştirilmeden 10 gün önce kan sulandırıcı ilaçların alımı durdurulmalıdır ve işlem gerçekleşmeden önceki 3 gün önce alkol alımı kesilmelidir.

Saç ekim işlemi sonrası yatış pozisyonu nasıl olmalıdır?

Saç ekim işlemi gerçekleştikten sonra 2 hafta sürecince kişi sırt üstü yatmalı, işlem yapılan bölgeye yorgan, yastık gibi saç köklerine zarar verecek hiçbir şey değmemelidir.

Saç ekimi işlemi spor yapmak uygun mudur?

Saç işlemi yapıldıktan sonraki 45 gün ağır sporlardan kaçınılmalıdır.

Saç ekimi işleminden ne kadar duş alınmalıdır?

Saç ekimi işlemi gerçekleştikten 48 saatten önce ekim yapılan bölgeye kesinlikle su değmemelidir. 48 saat sonra ilk saç yıkama işlemi uzman kişilerce doktor kontrolünde yapılır.  Saç kurutma işleminde belli bir süre kesinlikle havlu kullanılmaz, kurutma işlemi sadece kurutma makinesi ile yapılır.

Saç ekimi sonrası saçlar ne zaman çıkmaya başlar?

Saç ekimi işlemi gerçekleştikten 2- 3 ay sonra yeni saçlar çıkmaya başlar, bu saç kökleri ince yapılı olduğu için dökülme gerçekleşir. Saç ekimi işleminin 6. Ayında kişi yavaş yavaş daha sağlıklı ve gür saçlara kavuşmaya başlar.

Saç ekimi tekniğinde kıl kökleri hangi bölgelerden alınır?

Saç ekim işleminde kıl kökleri ense, bacak, göğüs ucu ve iki kulak arasından alınır.

Saç ekimi işlemi ağrılı bir yöntem midir?

Saç ekim işlemi ağrılı bir işlem değildir ancak saç ekim işlemi sonrası kişiden kişiye değişen ağrılara rastlanabilir. Ekim işlemi sonrasında doktor kontrolünde alınan ağrı kesiciler kullanılabilir.