Contact
+90 507 604 4530
Mecidiyeköy Mah. Mecidiye Cad. No:5 Estetikland Plaza Şişli İstanbul

Sakal ve Bıyık Ekimi

sakal ve bıyık ekimi

Estetik görüntünün giderek önem kazanması sonucu, erkekler de estetik görünmek ve özgüvenlerini yükseltmek için, kişisel bakıma daha fazla özen gösterir hale geldi.

Ergenlik döneminde belirginleşmeye başlayan sakal yapısı, genetik faktörlere bağlı olarak değişiklikler göstermektedir. Genetik özellikler, cilt hastalıkları, yaralanmalar ve yanıklar sonucu oluşan sakal ve bıyık bölgesi dökülmeleri, tıp alanında her geçen gün gelişen yöntemlerle sorun olmaktan uzaklaşarak, kişilerin özgüven problemlerinin önüne geçiyor.

Dökülen bölgelerde, uzmanlar tarafından gerekli analizler yapıldıktan sonra sakal ve bıyık bölgesi problemleri tamamen ortadan kaldırılarak kişiye estetik bir görünüm kazandırılıyor.

SAKAL VE BIYIK EKİMİ İŞLEMİ NASIL GERÇEKLEŞİR?

Sakal ve bıyık bölgesindeki dökülmelere çare olarak geliştirilen FUT yöntemi, 2002 yılında ortaya çıkan FUE yöntemi sonrasında tercih edilen bir ekim yöntemi olmaktan uzaklaşmıştır.
FUE yönteminde saç tıraşlanarak; ense, göğüs üstü ve elmacık kemiklerinden alınan kıl köklerinin ekimi, cilde kanal açılarak gerçekleştirilir. İşlemin ilk günlerinde kızarıklıklar gösteren cilt, bir hafta içerisinde eski görünümüne kavuşur.
Operasyonun 3. ayından itibaren sonuç alınmaya başlanır. Ekimin gerçekleştirildiği bölgedeki tüyler, doğal ve cilt yapısına uygun şekilde çıkar ve hiçbir şekilde fark edilmez.
DHI yönteminde tıraşlama yapılmadan, ince uçlu kalem yardımıyla ekim işlemi gerçekleştirilir. DHI yönteminde, deride herhangi bir tahribat oluşmaz.
Perkütan yönteminde, deriye yuvarlak kanallar açılarak, ince uçlu iğnelerle ekim işlemi gerçekleştirilir.