Contact
+90 507 604 4530
Mecidiyeköy Mah. Mecidiye Cad. No:5 Estetikland Plaza Şişli İstanbul

Acısız Ağrısız Saç Ekimi

Saç ekiminde acıya ağrıya son

Her geçen gün biraz daha ilerleyen teknoloji, hayatımızın her alanında karşılaşabileceğimiz zorlukları önlemeye devam ediyor. Sağlık sektörü de bu gelişime ayak uydurarak çeşitli teknolojik yenilikler ile birçok operasyonun daha kolay hale gelmesini sağlıyor. Son olarak yeni bir cihaz geliştirilerek ağrısız anestezi ve ağrısız saç ekimi yapılmasını mümkün kılan teknoloji, özellikle iğne korkusu olan hastaların çekimserliğini ortadan kaldırma konusunda büyük rol üstleniyor.

Saç ekimi, sadece ülkemizde değil küresel çapta da en çok talep gören cerrahi operasyonlar arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Bu nedenle müdahale teknikleri ve operasyonun aşamaları sürekli geliştirilmektedir.

acısız saç ekimi

Saç ekiminde ağrısız anestezi

Tüm cerrahi operasyonlarda olduğu gibi saç ekiminde de anestezi, hastanın konforlu bir operasyon süreci yaşaması açısından en önemli hususlardan biridir.  Saç ekimi işlemlerinde hem donör alana hem de saç köklerinin yerleştirileceği alana anestezi uygulamaktadır. Bu nedenle işlem yapılan alanların büyüklüğü düşünüldüğünde anestezinin gerekliliği ve önemi yadsınamaz. Saç ekimlerinde kullanılan anestezi türü lokal anestezidir. Enjeksiyon yöntemi ile uygulanan saç ekiminde lokal anestezi aşaması, artık kalem şeklindeki ağrısız anestezi cihazı ile iğne kullanılmadan gerçekleştirilebiliyor.

Özel acısız anestezi cihazı, içerisine yerleştirilen anestetik maddeyi püskürtme yöntemi ile uygulayarak ilacın cilt altına nüfuz etmesini sağlıyor. İğne fobisi olan hastaların daha konforlu ve hem psikolojik hem de fiziksel olarak  daha rahat bir operasyon geçirmeleri amacı ile tasarlanan cihaz, her saç ekimi tekniğinde ve ağrısız bir operasyon geçirmek isteyen her hasta üzerinde kullanılabiliyor.

Ağrısız saç ekimi avantajları

Saç ekiminde enjeksiyon yöntemi ile yapılan anestezi işlemlerinde; alın bölgesinden geriye doğru, ekim yapılacak alanları kapsayan bölgeye ve iki kulak arasında ense kısmını kapsayan donör bölgeye anestetik maddenin enjekte edilmesi pek çok iğne darbesi gerektirmektedir. Onlarca iğne darbesi enjeksiyon kaynaklı şişme, kızarma ve morluk gibi durumlara neden olabilir.  Püskürtme yöntemi ile uyuşma sağlayan anestezi metodu bu durumun önüne geçmenin yanı sıra enfeksiyon riskini de minimize etmektedir. Cihazın sağladığı bir diğer avantaj ise; daha az anestetik madde kullanılarak daha kısa sürede, daha geniş bir bölgenin uyuşturulmasını sağlamaktır.

 

Last modified: January 25, 2019

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *