Contact
+90 507 604 4530
Mecidiyeköy Mah. Mecidiye Cad. No:5 Estetikland Plaza Şişli İstanbul

Online Muayene

İletişim Bilgileri

+90 212 257 3434

+90 507 604 4530

Mecidiyeköy Mah. Mecidiye Cad. No:5 Estetikland Plaza Şişli İstanbul

Saç Ekimi Fiyatları

Türkiye saç ekimi konusunda dünyanın önde gelen ülkeleri arasında yer alıyor. Türkiye’de yapılan saç ekimi işlemlerinin başarı oranlarının çok yüksek olması ve fiyatların diğer ülkelere göre daha uygun olması pek çok insan Türkiye’de saç ekimi yaptırmaya yönlendiriyor. Türkiye’de saç ekimi fiyatları 2019 yılında da diğer ülkelere kıyasla çok daha uygun bütçelerde…

FUE, DHI ve Perkütan teknikleri kullanılarak uygulanan saç ekimi operasyonları, kalıcı saçların anahtarı olduğu için saç kaybı ve ciddi saç dökülmesi problemi yaşayan pek çok insana umut oluyor. Türkiye, sağlık turizmi ve özellikle saç ekimi alanında yıl içinde binlerce turisti ağırlayarak başarısıyla tüm dünyada adından söz ettiriyor. Üzerinde bulunduğu coğrafyanın etkisiyle de özellikle androgenetik saç dökülmesi sorununun en sık görüldüğü ülkelerden olan Türkiye, saç ekimi konusunda çok geniş bir pazara sahip. Birleşik Krallık’ın en geniş sirkülasyona sahip gazetesi Independent’ın bir haberinde; Türkiye’nin 1 milyar dolarlık bir saç ekimi endüstrisine sahip olduğuna dikkat çekiliyor.

Türkiye saç ekimi alanında neden bu kadar popüler?

Türkiye’de saç ekimi fiyatları 2019 yılında da uygun olsa da; Türkiye’nin saç ekimi konusunda oldukça popüler olmasının tek nedeni operasyonların uygun fiyatlarla gerçekleştirilmesi değil. Operasyonlarda yararlanılan teknolojinin son derece ileri ve gelişmiş olması, doktorların uzmanlığı, bu nedenle olası komplikasyonların önüne geçilebilmesi ve hastanın iyileşme süresini rahat geçirmesi, maksimum greft nakli yapılması gibi pek çok etken saç ekimi yaptırmak isteyen insanları Türkiye’ye çekiyor.

Saç ekiminin toplamda 3-4 gün isteyen bir süreç olması da Türkiye’nin saç ekimi konusunda tercih edilme nedenleri arasında yer alıyor. Çünkü pek çok insan, operasyondan arta kalan zamanda ülkede geçirdikleri süreyi gezerek değerlendirmek istiyor. Tarihi ve turistik mekanların çokluğu açısından Türkiye bu konuda eşsiz bir alternatif niteliği taşıyor.

Türkiye’de saç ekimi prosedürü nasıl işliyor?

Yurt içinden Hairtransland’i ziyaret eden danışanlarımız için ilk gün; tanışma ve ön görüşmelerimizin gerçekleştirildiği gündür. Uzmanlarımız tarafından hastamızın ihtiyaçları değerlendirilerek beklentileri dinlenir. Hastanın genel sağlık durumu, saç kaybının ne kadar süredir var olduğu, sürecin nasıl devam ettiği detaylıca öğrenilerek saç kaybı yaşanan bölgenin son durumu değerlendirilir. Bu doğrultuda hastamızın kaç grefte ihtiyacı olduğu bilgisi verilerek hangi tekniğin danışanımız için en doğal sonucu vereceği konusunda karşılıklı uzlaşılır. Operasyon gününe karar verilir.

İkinci görüşme operasyon günü gerçekleşir. Hastamızın kan testleri yapılarak sağlık durumu bir kez de testler ışığında değerlendirilir. Sonrasında eğer karar verilen yöntem Perkütan ya da FUE ise hastanın saçları tıraş edilerek operasyona başlanır. Karar verilen yöntem DHI ise sadece donör bölgede saç tıraşı yapılır. Operasyondan sonra hastamız yapmaması gerekenler ve dikkat etmesi gereken konular hakkında bir kez daha bilgilendirilir.

Üçüncü görüşme; operasyondan iki gün sonra ilk yıkama işleminin yapılması için gerçekleştirilir. İlk yıkaması uzmanlarımız tarafından yapılan danışanımıza sonraki yıkamalarda nelere dikkat etmesi gerektiği ve ilerleyen dönemlerde saç bakımını nasıl yapması gerektiği hakkında detaylı bilgi verilir. Sonrasında kullanılması gereken losyon ve şampuan gibi ürünler hastamıza teslim edilerek uğurlanır.

Türkiye’de saç ekimi fiyatları neden farklılık gösteriyor?

Gerek yurt içinden gerekse yurt dışından bize başvuran hastalarımız saç ekimi kliniklerinden aldıkları fiyatların farklılık gösterdiğini vurgulayarak bunun nedenini merak ediyor. Türkiye’de saç ekimi fiyatları 2019 yılında da hizmetin nasıl verildiğine, hangi standartlar altında gerçekleştirildiğine bağlı olarak farklılık gösteriyor. Kullanılan teknik ve tekniğin gerektirdiği ekipmanlar, ekipmanların kalitesi, ekilen greft sayısı, prosedürü gerçekleştiren kişilerin uzmanlığı gibi parametreler belli maliyetler içermektedir. Bu parametrelerin kalitesi arttıkça otomatik olarak maliyet artmakta ve hastaya verilen fiyat da bundan etkilenmektedir.

Türkiye’de saç ekiminin maliyeti

Türkiye’de saç ekimi fiyatları 2019 yılında da kullanılan tekniğe, sunulan hizmetin kalitesine ve ekibin uzmanlığına göre değişiklik göstermektedir. 2019 yılı saç ekimi fiyatları için bizimle iletişime geçebilir ve uzmanlarımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz. Dilerseniz Mecidiyeköy’de bulunan kliniğimize uğrayarak hem ücretsiz saç analizi yaptırabilir, hem de saç ekimi hakkında tüm merak ettikleriniz hakkında danışmanlarımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

 

 

 

Last modified: September 9, 2020

Leave a Reply