Contact
+90 507 604 4530
Mecidiyeköy Mah. Mecidiye Cad. No:5 Estetikland Plaza Şişli İstanbul

Kadınlarda Saç Ekimi

Kadınların güzelliklerinin temel unsuru saçlarıdır. Ciddi saç kayıpları ve erkek tipi kelleşme durumları özgüveni olumsuz etkiler, psikolojik sorunları da beraberinde getirir.  Saç kayıplarını telafi etme konusunda en etkili yöntem olan saç ekimi, erkekler de olduğu gibi kadınlarda da zararsız ve doğal sonuçları olan bir yöntemdir. Genel kanının aksine, kadınlar da saç ekimi yaptırabilirler. Saç ekimi pek çok teknikle yapılabilsede kadınlarda saç ekimi genellikle tıraşsız bir uygulama olan DHI ile yapılır. Kadınlar arasında en çok tercih edilen saç ekimi tekniği ise; tıraşsız saç ekimidir. Tıraşsız saç ekimi sayesinde, mevcut saçların kısacık kestirilmesi gerekmemektedir.

Kadınlarda Saç Ekimi

kadınlarda saç ekimi

Saç ekimi alanında kullanılan, hasta açısından en konforlu teknik olan tıraşsız saç ekiminde; diğer tekniklerdeki gibi saçların kazınmasına gerek duyulmaz. Tıraşsız saç ekimi için uygulanabilen; Kısmi tıraşlı saç ekimi ve tamamen tıraşsız saç ekimi olarak iki teknik mevcuttur. Kısmi saç ekimi; 1000-1500 greft (saç kökü) ekimi yapılacak işlemlerde uygulanabilir. Bu tekniğin uygulandığı ekimlerde; iki kulak arasındaki bölgedeki saçlar uzun olmalıdır. Böylece; donör bölgenin küçük bir kısmında tıraşlanan bölüm kamufle edilmiş olur. Tam tıraşsız saç ekiminde ise; donör bölge tıraşlanmadan alınan saç kökleri nakil alanına yerleştirilir. Saç ekimi yaptıran kadınlar arasında en çok tercih edilen tekniktir.

Kadınların Saç Ekimi Hakkında Bilmesi Gerekenler

  • Kadınlar, genetik nedenler, troid, deri hastalıkları ve stres sebebiyle ciddi saç kayıpları hatta erkek tipi kelleşme ile karşı karşıya kalabilirler.
  • Genetik ve kalıcı dökülmelerde, bölgesel kelleşmeler de en etkili tedavi şekli saç ekimidir.
  • Saç ekimi işleminin kadınların sağlığı üzerinde herhangi bir yan etkisi bulunmaz.
  • Her operasyonda olduğu gibi saç ekiminde de; güvenilir ve uzman kişilerle doğru iletişim kurarak, ekimin hasta-uzman işbirliğiyle planlanması en etkili sonucu verecektir.
  • Saç ekimi işleminden sonra iyileşme süresi oldukça kısadır. 3-4 gün içerisinde rutin hayata dönülebilir.
  • Saç ekimi işlemlerinde sonuç, ekimden 6 ay sonra ortaya çıkmaya başlar.
  • Saç ekimi işleminden 2 hafta sonra, ekilen saçlar dökülür, ortalama 3 ay sonra nakil olan kökler yeni saçlar üretmeye başlar.
  • Saç ekimi işleminden sonra uzmanın tavsiyelerine harfiyen uyulmalı, tavsiye edilen ürünler önerilen şekilde kullanılmalıdır.

Türkiye’de Kadınlara Saç Ekimi

Türkiye saç ekimi konusunda, dünya çapında önde gelen ülkelerdendir. Dünya genelinde, erkekler gibi kadınlarda saç ekimi konusunda Türkiye’yi tercih etmektedir. Her yıl sağlık turizmi kapsamında Türkiye’de en çok yapılan işlemlerin başında saç ekimi gelmektedir. Fiyat ve alınan sonuç grafikleri karşılaştırıldığında; ülkemizde saç ekimi, dünya geneline göre oldukça uygun fiyatlarla gerçekleştirilmesine rağmen en başarılı sonuçlanan ekimlerin adres, de Türkiye olmuştur, olmaya da devam etmektedir.

Kişisel saç dökülmeleriniz için en etkili saç dökülmesi tedavisi yöntemleri hakkında daha fazla bilgi için 0212 257 34 34 numaralı telefondan uzmanlarımızla ile iletişime geçerek ücretsiz saç dökülmesi analizi yaptırın veya dünyanın her yerinden uzman trikolojik tavsiyeler almak için online teşhis formunu doldurun ve size özel çözümleri anında öğrenin.

Last modified: September 19, 2018

Leave a Reply