Contact
+90 507 604 4530
Mecidiyeköy Mah. Mecidiye Cad. No:5 Estetikland Plaza Şişli İstanbul

Online Muayene

İletişim Bilgileri

+90 212 257 3434

+90 507 604 4530

Mecidiyeköy Mah. Mecidiye Cad. No:5 Estetikland Plaza Şişli İstanbul

Tıraşsız Saç Ekimi Nedir?

Traşsız Saç Ekimi

Son dönemlerin en çok tercih edilen operasyonlarından olan saç ekimi işlemi, ihtiyaca göre farklı tekniklerle uygulanmaktadır. Saç ekimi alanında uygulanan teknikler, genellikle saç tıraşı gerektirse de, tıraşsız saç ekimi de son birkaç yıldır mümkün hale gelmiştir.

Tıraşsız Saç Ekimi Nedir?

traşsız saç ekimi (dhi)

Saç ekimi alanında kullanılan, hasta açısından en konforlu teknik olan tıraşsız saç ekiminde; diğer tekniklerdeki gibi saçların kazınmasına gerek duyulmaz. Özellikle; ön çizgi ve şakak bölümlerine uygulanan ekimlerde tercih sebebi olan bir tekniktir. Tıraşsız saç ekimi için uygulanabilen; Kısmi tıraşlı saç ekimi ve tamamen tıraşsız saç ekimi olarak iki teknik mevcuttur.

  • Kısmi (Bölgesel) Tıraşlı Saç Ekimi: 1000-1500 greft (saç kökü) ekimi yapılacak işlemlerde uygulanabilir. DHI tekniği kullanılarak gerçekleştirilir. Bu tekniğin uygulandığı ekimlerde; iki kulak arasındaki bölgedeki saçlar uzun olmalıdır. Böylece; donör bölgenin küçük bir kısmında tıraşlanan bölüm kamufle edilmiş olur.
  • Tam Tıraşsız Saç Ekimi: DHI tekniği ile uygulanır. Saç ekimi yaptırmak isteyen kadınlar ve tıraşlı saç ekimi yöntemlerini tercih etmeyen erkekler tarafından tercih edilen tekniktir. Saç kökünün alındığı ve ekildiği bölgelerde saç tıraşı yapılmaz.

Tıraşsız Saç Ekimi Kimler İçin Uygundur?

Tıraşsız saç ekimi; uzmanlık ve deneyimin çok ciddi önem taşıdığı bir uygulamadır. Bu sebeple işlemi uygulayacak olan merkez ve uzmanlar çok dikkatli şekilde seçilmelidir. Saç ekimi işlemlerinde uygulanacak olan her teknikte olduğu gibi, tıraşsız saç ekimi seçeneği de uzmanınız tarafından uygun görüldüğü halde yaptırılmalıdır. Tıraşsız saç ekimi için uygun aday olup olmadığınızı öğrenmek için Hair Transland ile iletişime geçip, alanında uzman hekimlerimiz ve ekip arkadaşlarımız ile görüşebilirsiniz. Konusunda uzman kişi ve merkezlerce gerçekleştirilmeyen saç ekimleri, sağlıklı köklerin de zarar görmesi ile sonuçlanabilir.

Tıraşsız Saç Ekiminin Avantajları Nelerdir?

  • Tıraşsız saç ekiminde iyileşme ve günlük hayata dönüş, diğer ekim tekniklerine göre daha hızlıdır.
  • Saç ekimi sonrası oluşan kızarıklık ve kabuklanma, 7-10 gün içinde sona erer.
  • Saç ekiminde kullanılan diğer yöntemlere göre daha estetik bir sonuç alınır.
  • Operasyondan sonra görülen “saç ekimi görüntüsü” çok daha rahat kamufle edilir.

Tıraşsız Saç Ekiminin Dezavantajı Var Mıdır?

Hastaların konforu amaçlanarak ortaya çıkan tıraşsız saç ekiminde; ekim esnasında ya da sonrasında sağlık açısından herhangi bir dezavantaj söz konusu değildir. Uygulama açısından biraz daha emek ve zaman isteyen bir teknik olması sebebiyle tek dezavantajı; diğer saç ekimi tekniklerine göre daha yüksek ücretli olmasıdır.

Traşsız Saç Ekimi Sonrası

  • Tıraşsız saç ekimi sonrasında hemen ertesi gün, günlük hayata ve rutinlere dönmek mümkündür.
  • Operasyon sonucu oluşan kızarıklıklar, kabuklanma ve yaralar 7-10 gün içinde düzelir.
  • Tıraşsız saç ekimi işleminiz uzman eller tarafından gerçekleştirildiyse, iyileşme süresi çok daha hızlı gerçekleşecek, ekim sonrası alınan sonuç daha estetik ve doğal olacaktır.
  • Tıraşsız saç ekiminde; ekilen saçların büyümesi doğal sürecinde ilerler. 3-6 ay arası süreçte uzamaya başlayan yeni saçlar, 6 ay içinde yoğunlaşır. İşlemden 1 yıl sonra hedeflenen sonuca ulaşılır.

 

Last modified: September 19, 2018

Leave a Reply