Contact
+90 507 604 4530
Mecidiyeköy Mah. Mecidiye Cad. No:5 Estetikland Plaza Şişli İstanbul

Online Muayene

İletişim Bilgileri

+90 212 257 3434

+90 507 604 4530

Mecidiyeköy Mah. Mecidiye Cad. No:5 Estetikland Plaza Şişli İstanbul

DHI Saç Ekiminde Açı ve Doğal Görünüm

dhi

DHI tıraşsız saç ekimisaç tıraşı gerektirmemesi ve çok daha sık ekim imkanı sunmasıyla diğer tekniklerden ayrılan farklı bir yöntemdir. Choi isimli, kaleme benzer medikal bir aparat yardımıyla gerçekleştirilen yöntem bu nedenle “kalem tekniği” veya “Choi yöntemi” olarak da anılır. Choi, uygulama sırasında sağladığı avantajlar ile son derece doğal görünümlü bir saç ekimi deneyimi sunar.

Bir saç ekimi işleminde doğal sonuç alabilmek, ekilen köklere açı verme işlemi ile doğrudan bağlantılıdır. DHI saç ekimi operasyonlarında kullanılan Choi, toplanan köklerin ekim aşamasında en uygun açı ile yerleştirilmesini kolaylaştırmaktadır. DHI metodu özellikle ön saç çizgisinde geri çekilme şikayeti  olan kişilere, uzmanlar tarafından önerilen ilk yöntemdir. Çünkü ön saç çizgisinde bulunan saçlar daha dar açılıdır ve bu dar açının yakalanmasında Choi önemli bir yardımcıdır.

DHI saç ekiminde kök açısı

DHI tıraşsız saç ekimi prosedüründe donör bölge, diğer tekniklerde olduğu gibi kulak arkasından başlayan ense bölgesidir.  Donör bölgeden toplanan kökler FUE tekniğinde olduğu gibi mikro motor yardımıyla toplanır. DHI uygulamasını diğer yöntemlerden ayıran ilk uygulama farkı bu noktada öne çıkmaya başlar. Çünkü toplanan her kök, bekletilmeden ekim yapılacak alana yerleştirilir.

Choi’nin işlevselliği, toplanan saç köklerinin yeni yerlerine yerleştirilme aşamasında kendini belli eder. Saç köklerinin yerleştirme açısının belirlenmesini kolaylaştırmasının yanı sıra kanal açma ve kök yerleştirme işlemlerinin eş zamanlı yapılmasını sağlar. Donör bölgeden alınan kök Choi’nin içine yerleştirilir. Choi’nin ucuyla kanal açıldıktan sonra içerisindeki saç kökü açılan alana yerleştirilir. Özellikle ön saç çizgisinde, simetrinin doğru ayarlanabilmesi ve saçların orijinal çıkış yönlerine doğru uzayacak şekilde yerleştirilmesi gereklidir. Aksi takdirde yeni ekilen köklerin üreteceği saçlar saçların uzama yönüne uygun olmayan şekilde uzayacak ve doğallığı bozacaktır.

Ekilen saçlara açı vermek uzmanlık isteyen bir aşamadır. DHI tıraşsız saç ekiminde köklere açı verme aşaması, ilerleyen teknoloji sayesinde uygulamayı yapan kişiler için kolaylaştırılmış olsa da sonucun doğallığını ve açının doğruluğunu belirleyen faktör yine uzmanlık olacaktır. Bu nedenle saç ekimi işlemi hangi yöntemle uygulanacak olursa olsun saç ekimi uzmanı olan yerlerde ve uzman kişilerce yapılmalıdır.

DHI saç ekiminde kanal derinliği

Saç ekimlerinde uygulama aşamasında fazlasıyla önem taşıyan bir diğer aşama kanalların derinliği ve boyutudur. Köklerin yerleştirileceği kanallar ekimin başarılı sonuçlanmasına destek olabileceği gibi tek bir hata ile tüm ekimin başarısızlıkla sonuçlanmasına da neden olabilir. Çünkü ekilen saç köklerinin beslenip saç kökü üretebilmesi ve yeni yerine adapte olabilmesi kanalın derinliğine ve boyutuna bağlıdır. Hatalı derinlik ve boyut kombinasyonları saç kökü ölümüne ya da adaptasyon sorunlarına yol açabilir.

Kanallar olması gerekenden daha sığ olursa; saç kökü düşebilir.  Kanallar daha derin olursa; hem damarlar zarar görebilir hem de ekilen saç kökü gerektiği şekilde beslenemez, dolayısıyla yeni saç telleri üretemez. Kanalın boyutu saç kökünden büyük olursa; kök, kanal tarafından kavranamayacağı için yine düşme tehlikesi yaşar. Kanal çok küçük olursa; saç kökü yine adaptasyon problemi yaşar ve düşer. Dolayısıyla bu hatalar saç ekimi işlemini başarısız kılar.

DHI tıraşsız saç ekiminde Choi’nin ucu ile açılan kanallar, gereken boyutta ve derinliktedir. Çünkü Choi, bu iş için özel olarak tasarlanmıştır ve hata payı barındırmaz. Ancak yine de işlemin gerektirdiği titizlik açısından kesinlikle uzman kişiler tarafından kullanılmalıdır.

DHI tıraşsız saç ekimi sonrasında görünüm

Saç ekimi işleminden sonra, yeni çıkan saçların doğallığı pek çok parametreden etkilenmektedir. Saç köklerinin öbekler halinde yerleştirilmemesi, nakil alanına eşit şekilde ve mümkün olduğunca sık dağıtılmaları, hangi açı ile ekilmeleri gerektiği, ön saç çizgisinin simetrisi ve yoğunluğu gibi faktörler doğal bir sonuç alınmasını doğrudan etkileyen faktörlerdir.

Doğru açı verilen kökler gereken sıklıkla ekildiğinde, saç ekimi işlemi başarı ile sonuçlanır. Tıraşsız DHI yöntemi, saç ekim teknikleri arasında en sık ekim yapma imkanı tanıyan uygulama şekillerinden biridir. Operasyondan sonra 2 – 8 hafta arasında yaşanan şok dökülme sürecinde ekilirken üzerinde bulunan saç tellerini atan saç kökleri, şok dökülme süreci tamamlandıktan sonra yeni saç tellerini üretmeye başlar. Operasyondan 8 ay sonra alınmaya başlanan sonuçlar 12. ayda kesin sonuca ulaşmış olur. DHI tıraşsız saç ekimi yapıldıktan 12 ay sonra son derece gür, bütünlük içerisinde ve doğal saçlara sahip olabilirsiniz.

Last modified: April 10, 2019

Leave a Reply