Contact
Mecidiyeköy Mah. Mecidiye Cad. No:5 Estetikland Plaza Şişli İstanbul

DHI Saç Ekiminde Açı ve Doğal Görünüm

dhi

DHI tıraşsız saç ekimi

DHI tıraşsız saç ekimisaç tıraşı gerektirmemesi ve çok daha sık ekim imkanı sunmasıyla diğer tekniklerden oldukça farklı bir yöntemdir. Kaleme benzer medikal bir aparat yardımıyla gerçekleştirilen DHI tıraşsız saç ekimi, sayı olarak en yüksek greft alımını sağlayan ve saç ekiminin doğal sonuç vermesinin doğrudan bağlı olduğu, ekilen köklere açı verme işleminin en uygun şekilde yapılmasını kolaylaştırmasıyla önce çıkmaktadır.

DHI tıraşsız  saç ekiminde köklere açı verilmesi

DHI tıraşsız saç ekimi prosedüründe donör bölge (genellikle ense ve kulak arkası olarak belirlenir) uyuşturularak, ekilecek kökler özel medikal kalem yardımıyla tek tek gevşetilerek toplanır. Oldukça fonksiyonel olan özel medikal kalem saç köklerini toplama işlemi gibi saç köklerinin ekilmesi konusunda da oldukça işlevseldir. Saç köklerinin yerleştirilmesi için gerekli olan kanal açma işlemini ve açılan kanallara köklerin yerleştirilmesini aynı anda yapabilme imkanı tanıyan kalem aparatı, köklerin yerleştirilme açısının hesaplanıp belirlenmesini de kolaylaştırır. Özellikle ön saç çizgisinde, simetrinin doğru ayarlanabilmesi ve saçlarının orijinal çıkış yönlerine doğru uzayacak şekilde yerleştirilmesi gereklidir. Aksi takdirde yeni ekilen köklerin üreteceği saçlar saçların uzama yönüne uygun olmayan şekilde uzayacak ve doğallığı bozacaktır.

Ekilen saçlara açı vermek uzmanlık isteyen bir aşamadır. DHI tıraşsız saç ekiminde köklere açı verme aşaması, ilerleyen teknoloji sayesinde uygulamayı yapan kişiler için kolaylaştırılmış olsa da sonucun doğallığını ve açının doğruluğunu belirleyen faktör yine uzmanlık olacaktır. Bu nedenle saç ekimi işlemi hangi yöntemle uygulanacak olursa olsun saç ekimi uzmanı olan yerlerde ve uzman kişilerce yapılmalıdır.

DHI saç ekiminden sonra görünüm

Saç ekimi işleminden sonra, yeni çıkan saçların doğallığı pek çok parametreden etkilenmektedir. Saç köklerinin öbekler halinde yerleştirilmemesi, nakil alanına eşit şekilde ve mümkün olduğunca sık dağıtılmaları, hangi açı ile ekilmeleri gerektiği, ön saç çizgisinin simetrisi ve yoğunluğu gibi faktörler doğal bir sonuç alınmasını doğrudan etkileyen faktörlerdir.

Doğru açı verilen kökler gereken sıklıkla ekildiğinde, saç ekimi işlemi başarı ile sonuçlanır. Tıraşsız DHI yöntemi, saç ekim teknikleri arasında en sık ekim yapma imkanı tanıyan uygulama şeklidir.