Contact
+90 507 604 4530
Mecidiyeköy Mah. Mecidiye Cad. No:5 Estetikland Plaza Şişli İstanbul

Online Muayene

İletişim Bilgileri

+90 212 257 3434

+90 507 604 4530

Mecidiyeköy Mah. Mecidiye Cad. No:5 Estetikland Plaza Şişli İstanbul

Sakal ve Bıyık Ekimi Nasıl Yapılır?

Sakal ve bıyık erkekler için yüzün kimliğini ve karakterini ciddi anlamda etkileyen, estetik bir öğedir. “Köse” olarak tabir edilen durumlar, sakal bıyık bölgesinde yer yer seyrelmeler oldukça rahatsızlık vermesinin yanı sıra özgüveni de olumsuz etkiler. Bu sebeple sakal ve bıyık ekimi, dünya genelinde oldukça yaygın uygulanan bir tedavidir. Sakal ve bıyık çıkmaması durumlarında, sakal ve bıyık kayıplarında hatta bu bölgelerde oluşmuş iz ve deformasyonları da kamufle etmek için kullanılan en etkin tedavi şekli sakal ve bıyık ekimidir. Hormonların bazal seviyeye ulaştığı 20 yaş itibariyle sakal ve bıyık ekimi yaptırılabilir.

sakal ve bıyık ekimi

Sakal ve bıyık ekimi yüz bölgesine uygulanan müdahaleler olduğundan konusunda uzman ve güvenilir kişilerce yapılması en doğru tercih olacaktır. Başarısız ya da istenmeyen sonuçlara neden olabilecek bir ekim tecrübesi yaşamamak için 17 yıldır deneyimli kadrosuyla hizmet veren ve pek çok başarılı ekime imza atan merkezimiz Estetikland’den yardım alabilirsiniz.

Bıyık Ekimi

Bıyık ekiminde donör bölge, çoğu saç ekiminde olduğu gibi ense kısmıdır. Ense bölgesinden FUE yöntemi ile tek tek alınan kökler, bıyık bölgesindeki nakil alanına yerleştirilir. Kökler birbirine çok yakın ekilirse beslenemeyecekleri için ekimin uzman kişiler tarafından gerçekleştirilmesi çok önemlidir. Bıyık sıklaştırmak için en ideal tedavi yöntemi olan bıyık ekimi sonrasında, donör ya da nakil bölgesinde herhangi bir iz kalmaz. Hatta öncesinde ekim bölgesinde yara, ameliyat, yanık sebepleriyle oluşmuş iz ve deformasyonları da bıyık ekimi ile gizlemek mümkündür. Ekim sınırı ve yoğunluğu hem istek hem de ihtiyaç doğrultusunda belirlenir. Bıyık ekimlerinde alınan sonuç oldukça doğaldır.

Sakal Ekimi

Sakal ekiminde donör bölge, ense kısmıdır. Bıyık ekiminde olduğu gibi, sakal ekimlerinde de FUE tekniği kullanılır. Donör bölgeden alınan kökler sonrasında hiçbir iz kalmayacak şekilde nakil alanına yerleştirilir. Bölgesel sakal kayıplarında; civardaki sakal sıklığı dikkatlice hesaplanıp planlanarak sakal yoğunluğu konusunda uyum yakalanabilir. Bu şekilde en doğal ve estetik sonuca ulaşılmış olur. Sakal nakillerinde 1000-3000 arası greft nakli gerçekleştirilir. En tatmin edici sonuç (ihtiyaca yönelik olarak) 3000 kök ekiminde gerçekleştirilir.

Sakal ve bıyık ekimi 8-10 hafta sonra sonuca ulaşır. Ekilen ve daha önce bölgede bulunan sakal ve bıyık arasında hiçbir fark gözlenmez.

Last modified: August 27, 2018

Leave a Reply