Contact
Mecidiyeköy Mah. Mecidiye Cad. No:5 Estetikland Plaza Şişli İstanbul

Sakal Ekiminde Doğallığın Önemi

sakal ekimi

Erkek yüzünde sakalların önemi

Görünüşümüzde eksik bulduğumuz ya da estetik ve güzellik algımıza uymayan durumlar hepimiz için rahatsızlık vericidir. Sakal ekimi, sakal bölgesinde memnun olunmayan sorunları gidermek için geliştirilen en etkili ve kalıcı tedavi yöntemidir. Erkekler için sakal, yüzün kimliğini ve karakterini ciddi anlamda etkileyen, estetik bir öğedir. 

Neden sakal ekimi?

Mevcut sakal yoğunluğundan memnuniyetsizlik, sakallarda oluşan seyrelmeler, çeşitli sebepler sonucu sakallarda meydana gelen köselik durumlarının kesin tedavi yolu sakal ekimidir. Erkek yüzü için bu kadar önemli olan bir öğenin istenilen şekilde olmaması son derece can sıkıcı bir durum olmasıyla birlikte ciddi özgüven problemlerine sebep olabilir. Bu gibi durumlarda başvurulan sakal ekimi tedavisi, estetik memnuniyetsizliği gidererek, sebep olduğu sorunları da sonlandırabilir.

Sakal ekimi işlemine karar verme aşamasından sonra dikkat edilmesi gereken en önemli unsur, bu konuda uzman ve güvenilir kişilerden yardım almak olacaktır. Çünkü tecrübeli ellerle çözümlenen başarılı bir sakal ekimi işlemi, doğallık açısından da oldukça önemlidir.

Sakal ekiminde doğallığı etkileyen faktörler

Sakal ekiminde alınan  sonuç ne kadar doğal olursa, o kadar başarılı bir ekim gerçekleştirilmiştir. Sakal ekiminde ekilecek greft sayısının ihtiyaca yönelik olarak belirlenmesi gerekir. Nakil alanının etrafında bulunan sakalların yoğunluğu dikkatli şekilde hesaplanıp, ekilecek greft syısına o şekilde karar verilir.

Sakal ekiminde doğallığı etkileyen bir diğer faktör ise; yine etrafta bulunan sakalların açılarının doğru hesaplanmasıdır. Civar bölgelerin açılarına uygun açılarla yerleştirilen greftler, en doğal görünümü sağlayacaktır.

Başarısızlıkla sonuçlanan bir sakal ekimi, sakallardan memnuniyetsizlik, bu memnuniyetsizlik sonucunda baş gösteren özgüven soruları gibi durumları ikiye katlayabilir. Bu sebeple işlemi gerçekleştirecek uzmanın ve kliniğin tecrübesi çok önemlidir.