Contact
Mecidiyeköy Mah. Mecidiye Cad. No:5 Estetikland Plaza Şişli İstanbul

Kaş Ekimi Nasıl Yapılır?

kaş ekimi

Kaşların yüz ifadesinde önemi

İletişimin temel öğesi yüz ifadesidir. Yüz ifadesi ve bakışlarınızı kullanarak istediğiniz etkiyi yaratabilir, başarılı bir iletişim kurabilirsiniz. İfadeyi ve bakışları belirginleştirme, daha etkili, anlamlı ve çekici hale getirme konusunda gözler kadar kaşlar da tamamlayıcı unsurdur. Kaş ekimi sayesinde akılda kalıcı ve etkileyici bir ifadeyle birlikte mükemmeli de yakalayabilirsiniz.

Yorgun, üzgün, gergin ya da silik akılda kalmayan bir ifade iletişimi ve özgüveni olumsuz etkiler. Bu sebeple, kaşlar yüzün en önemli unsurlarındandır. Bazı durumlarda kadınlar makyaj hilelerine başvurarak, erkekler de kaş tarama gibi hilelerle günü kurtarmaya çalışırlar. Fakat küçük müdahaleler sayesinde istenilen etkiyi kalıcı olarak yakalamak en doğru yöntemdir.

Kaş ekimi nasıl yapılır?

Kaş ekiminin steril bir alan da uzman kişiler tarafından gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Lokal anestezi kullanılarak gerçekleştirilen kaş ekiminde FUE tekniği kullanılır. Ense bölgesinden tek tek alınan kökler, nakil bölgesine yerleştirilir. İşlem lokal anestezi altında uygulandığı için acı ya da ağrı hissedilmez. Kaş ekimi işlemi yaklaşık olarak 1-2 saat gibi kısa bir süre içerisinde tamamlanır. Alındığı bölge itibariyle alınan köklerin üreteceği yeni kaşların ve bölge de önceden bulunan kaşların yapısı benzerlik gösterir. Bu sebeple kaş ekimi en doğal şekilde sonuçlanır.

Kaş ekimi gerektiren durumlar

Kaş ekimi kaza, yanık, travma ve bazı cilt rahatsızlıklarından kaynaklanan kaş kayıplarını gideren en etkili tedavi yöntemidir. Kaş ekimlerinde; kaşa verilecek olan yeni şekil, kişiye ve yüze en uygun şekilde, istek ve ihtiyaç doğrultusunda tasarlanır.

Kaş ekiminden sonra yapılmaması gerekenler

Kaş ekimi 2 ay sonra sonuç vermeye başlar. Ekimi takip eden 8. ay sonunda kesin sonuca ulaşılır. Ekim bölgesinde 1 hafta süreyle küçük kabuklanmaların görülmesi tamamiyle normal ve geçici bir durumdur. Kaş ekiminden sonra; 15 gün boyunca denize girilmemeli, kaşların aşırı güneşe maruz kalması engellenmelidir.Ayrıca sauna ve hamama girmek, ağır sporlar yapmak da ekimden sonra kaçınılması gereken durumlardır.