Contact
+90 507 604 4530
Mecidiyeköy Mah. Mecidiye Cad. No:5 Estetikland Plaza Şişli İstanbul

Ekilmiş saçlar doğal görünür mü?

Saç ekimi ihtiyacı söz konusu olduğunda aklımızda beliren ve endişe kaynağı olan en önemli soru: “Ekilmiş saçlar doğal görünür mü?” sorusudur.  Uğruna bütçe ve zaman ayrılacak bir işlem için bu endişeyi taşımak oldukça normal bir ruh halidir.
Saçlar, kadınlar kadar erkekler için de dış görünüşün en önemli detayıdır. Kaliteli ve sağlıklı saçlar herkes için özgüveni besleyen unsurlardan biridir. Yer yer seyrelme ve kellik problemi önce özgüveni, sonra kişilerin kendilerinden duyduğu memnuniyeti hatta diğer insanlarla iletişimlerini bile etkileyebilir. dolayısıyla saç ekimi yaptıran kimse yapay bir görüntü ya da ekilmiş saçlar ve mevcut saçları arasında fark olmasını istemez.

Doğal Sonuç Verecek Saç Ekimi Nasıl Olmalıdır?

Saç ekimlerinde öncelik hastanın saçlandırılmasıdır. Saçlandırma işlemi gerçekleşirken hem donör hem de nakil bölgelerinin zarar görmemesi, işlemin doğal ve sağlıklı sonuç alınacak şekilde yapılması en önemli faktördür. Saç ekimi standartlarına uyularak gerçekleştirilen ekim işlemlerinin başarısız ve yapay bir görüntü oluşturması, ekilmiş saçlar ve mevcut saçların birbirlerinden farklı görünmesi mümkün değildir. Bu nokta da saç ekimi yaptıracağınız kişi ve kuruluşu en iyi şekilde seçmek, operasyonu gerçekleştirecek ekibin tecrübesi ciddi önem taşır.doğal saç çizgisi

Başarılı bir saç ekiminin ilk unsuru hastaya uygun şekilde belirlenecek olan doğru ön çizginin belirlenmesidir. Saç çizgisi tamamen kişiye özeldir. İkinci unsur, hastaya uygun yoğunlukta (doğal duracak gürlükte) saç ekimi yapılmasıdır. Üçüncü unsur ise; hastanın ekim öncesindeki saç kalınlığı, açısı ve yönü dikkate alınarak buna göre bir ekim gerçekleştirmektir. Bu standartlar dikkate alınarak ve uygulanarak gerçekleştirilen saç ekimi işlemi, oldukça doğal sonuçlanır. Ekim süreci tamamlandıktan sonra, öncesinde varolan ve nakil sonucu çıkan saçlar asla ayırt edilemez.

Saç Ekiminde Hasta-Uzman İlişkisinin Önemi

Saç ekimi işlemlerinde doğal sonuca ulaşmak için hasta-uzman ilişkisi çok önemlidir. Uzmanın, hastanın beklentisini ve isteklerini anlaması ayrıca deneyimini kullanarak ihtiyaçları da dikkate alarak saç ekimi işlemini planlaması gerekmektedir. Doğru iletişim ve ihtiyaç dahilinde uzman ve hasta işbirliğinde planlanan ekim işlemleri doğallık ve memnuniyetle sonuçlanır. Saç ekiminizi gerçekleştirecek uzmanı ve kuruluşu doğru seçmek, isteklerinizi belirtirken uzmanın ihtiyacınıza yönelik sunduğu önerileri dikkate almak, doğal görünümle sonuçlanacak bir saç ekimi operasyonu geçirmenizi sağlayacaktır.

Last modified: August 27, 2018

Leave a Reply