Contact
Mecidiyeköy Mah. Mecidiye Cad. No:5 Estetikland Plaza Şişli İstanbul

Kaş Ekimi

Kaş ekimi nasıl uygulanır?

Kaş ekimi; FUE tekniği ile kaşların yüze en uygun şekilde yeniden tasarlanması, dökülme yaşanan noktalarda kaşların kalıcı olarak yoğunlaştırılmasıdır. Genetik faktörler, travmatik yaralanmalar ve yanlış kaş alımı sonucu bozulan kaş yapısı kaş ekimi ile kalıcı olarak düzeltilebilir. Mimiklerin netleşmesini destekleyen, daha anlamlı ve çekici bakışlara sahip olunmasını sağlayan kaş ekim işlemi, hem kadınlara hem de erkeklere uygulanabilir. Birkaç saat içinde tamamlanabilen işlem, lokal anestezi yardımıyla gerçekleştirildiği için  hasta açısından oldukça konforlu bir uygulamadır.

Saç ekimlerinde olduğu gibi kaş bölgesine yapılan ekimlerde de donör bölge ense bölgesidir. Köklerin ense bölgesinden alınmasının nedeni; bu alanda bulunan köklerin hayat boyu saç üretmeye devam eden, dökülme sorunu yaşamayan sağlıklı ve verimli kökler olmasıdır. Kaş çıkış yönü her kişide farklıdır. bu nedenle ekimi yapan kişilerin deneyimli ve alanlarında uzmanlaşmış olmaları sonucun başarısını doğrudan etkiler. Burna yakın olan kısımlarda dik açıyla çıkan kaşlar uç kısımlara doğru derecelik bir açı ile uzarlar.

kaş ekimi

Kaş ekimi sonrası yaşananlar

Ekim işlemi sonrası, uygulama alanında minik kabuklanmalar görülmeye başlar. Kabuklanma döneminde kabuklanan alana elle herhangi bir müdahalede (kaşıma ya da koparma gibi) bulunulmamalıdır. İşlemi takip eden 15. günde, her ekim sonrası yaşanan doğal şok dökülme süreci başlar. Şok dökülmenin sonlandığı 3. ayda transfer edilen köklerden yeni kaşlar uzamaya başlar. İlk zamanlarda oldukça hızlı uzayan kaşlar, yeni yerlerine adapte oldukça normal kaş uzama hızına düşerler. Uygulamanın tam sonucuna ulaşması 7-8 ayı bulmaktadır.

Ekim sonrası 2 hafta süreyle deniz, havuz, hamam, sauna, solarium gibi aktivitelerden uzak durulmalı, ağır sporlardan kaçınılmalıdır. Ayrıca ekimi yapan uzman tarafından tavsiye edilen süre boyunca güneşten korunmalıdır.

 

Kaş ekimi işlemi, uzman ekiplerimizce steril bir alanda lokal anestezi tekniği ile uygulanır. FUE yöntemiyle enseden alınan kıl kökleri sorunlu bölgeye ekilir. İşlem yaklaşık olarak 1-2 saat aralığında sürer. Kaş ekimi işleminin ardından 2-3 ay aralığında yavaş yavaş istediğiniz kaş yapısına kavuşabilir, bakışlarınıza anlam kazandırabilirsiniz.

Sakal ve Bıyık Ekimi yazımıza göz attınız mı?