Contact
+90 507 604 4530
Mecidiyeköy Mah. Mecidiye Cad. No:5 Estetikland Plaza Şişli İstanbul

Online Muayene

İletişim Bilgileri

+90 212 257 3434

+90 507 604 4530

Mecidiyeköy Mah. Mecidiye Cad. No:5 Estetikland Plaza Şişli İstanbul

Karın Germe Estetiği – Abdominoplasti

karın germe

Karın germe estetiği kimler için uygundur?

Kilo alımı ile birlikte, vücutta en yoğun yağlanmanın yaşandığı bölge karın bölgesidir. Hızlı ya da aşırı kilo verme ve hamilelik gibi süreçlerin sonrasında ya da genetik özellikler sebebiyle karın derisinde sarkmalar gözlenmeye başlanabilir. Karın germe estetiği karın üzerindeki deri fazlalığının alındığı, karın duvarı kaslarının gerginleştirildiği cerrahi bir operasyondur.

Karın kas yapısı gevşeyen, göbek deliğinin alt ya üst kısımlarında deri deformasyon yaşayan, operasyon için engel teşkil edecek sağlık problemi bulunmayan, ameliyat sonrası yakın dönemde gebelik planı olmayan kişilere rahatlıkla abdominoplasti uygulanabilir. Bu operasyonu yaptırmayı düşünen kişilerin sigara kullanmaması ya da operasyon öncesinde ve sonrasında toplam 2 ay sigara kullanımını durdurabilmesi gerekmektedir.

Karın germe ameliyatı yaptırmak isteyen ancak göbek bölgesinde yağlanma olan kişilerde operasyon liposuction ile kombinlenmeli, öncelikle karın bölgesindeki yağın alımı gerçekleştirilmektedir. Aksi takdirde; kalın ve estetik görünmeyen bir sonuç alınabilir.

Karın germe operasyonu nasıl yapılır?

Karın bölgesine yapılan germe ameliyatı, hastanın ihtiyacına göre iki şekilde yapılabilir. Deformasyon göbek deliğinin üst kısmına da yayılmış durumdaysa tam karın germe uygulanır. Deri sarkması sadece göbek deliğinin alt kısmındaysa mini karın germe operasyonu gerçekleştirilir. Her iki operasyonda da uygulama esnasında hastanın genel anestezi altında olması gerekmektedir.

Abdoinoplasti, “pubis” adı verilen kasık bölgesinin alt kısmından sezaryen kesiğine benzer bir kesi atılarak gerçekleştirilir. Karın duvarında oluşan ayrık kaslar birleştirilir, deri fazlalığı alınır ve göbek bölgesinin yeri değiştirilir.

Karın germe estetiği sonrasında neler yaşayacağım?

Operasyon sonrasında ilk birkaç gün karın bölgesinde şişlik ve ağrı olması muhtemel ve son derece normal bir durumdur. Ağrı hissi doktorunuzun önerdiği ilaçların kullanımı ile bertaraf edilebilir. Bazı operasyonlarda, ameliyat biterken bölgede biriken fazla sıvının atılması için operasyon bölgesine diren takılmış olabilir. Direnler operasyondan sonra 1-3 gün içerisinde, ameliyat dikişleri ise 1-3 hafta sonra alınır. Abdominoplasti kaynaklı kesi izi, ilk 3-6 ay arası baya belirgin durumda olacaktır. İzlerin solması ve hafiflemesi 9 ay-1 yıl sürebilir. Bu süre sonunda iziniz tamamen kaybolmasa da bikini ya da iç çamaşırı altında kalan bir bölgede olduğu için rahatça gizlenebilir.