Contact
+90 507 604 4530
Mecidiyeköy Mah. Mecidiye Cad. No:5 Estetikland Plaza Şişli İstanbul

Online Muayene

İletişim Bilgileri

+90 212 257 3434

+90 507 604 4530

Mecidiyeköy Mah. Mecidiye Cad. No:5 Estetikland Plaza Şişli İstanbul

Brezilya Popo Estetiği – BBL (Brazillian Butt Lift)

bbl

Brezilya popo estetiği nedir?

Evrensel güzellik kriterleri zaman içinde değişime uğruyor. Bu durumun örneklerinden biri ise; kalçalar konusundaki çekicilik algısı… Bir zamanlar daha küçük popo yapısı çekici ve güzel bulunurken artık ve kalça geçişinde daha belirgin bir hat, daha dolgun, yuvarlak ve dik kalçalar güzel bulunuyor. Brezilya popo estetiği bel, karın, kalça ve uyluk geçişlerinin ayrı ayrı planlandığı oldukça komplike bir cerrahi operasyondur.

Genel anlamda popo estetiği olarak da BBL, operasyonu gerçekleştirilirken üç farklı yöntem kullanılabilir. Bu yöntemler; yağ enjeksiyonlu ile popo estetiği, silikon implantlı popo estetiği ve dolgu yöntemidir.

Yağ enjeksiyonlu popo estetiği

Yağ enjeksiyonu ile popo şekillendirme en çok tercih edilen Brazillian Butt Lift yöntemlerindendir. Bu yöntemin avantajlarından biri, farklı bölgelerde yoğunlaşan yağ hücrelerinin, orantısız olarak yerleştiği vücudun diğer kısımlarından alınıp popoya enjekte edilebilmesidir.

Yağ enjeksiyonu ile kalça estetiği iki aşamadan oluşur. İlk aşamada; Liposuction işlemi uygulanarak farklı bölgelerden yağ alımı gerçekleştirilir. İkinci aşamada; alınan yağlar, kalçanın üst kadranını dolduracak şekilde hastaya geri enjekte edilerek popo bölgesinde diklik ve dolgunluk sağlanır. Operasyonda hastanın kendi yağ dokusu kullanıldığı için doğal ve sağlıklı bir yöntemdir. Operasyondan 6 ay sonra canlılığını sürdüren yağ dokusu hayat boyunca kalıcılığını korur.

Yaklaşık 1,5 saat süren işlem, hasta genel anestezi altındayken gerçekleştirilir. Enjeksiyonu yapılan yağ dokusunun zarar görmemesi adına operasyon sonrası 3-4 hafta kadar direkt kalçanın üzerine oturmaktan ya da yatmaktan kaçınılmalıdır. Operasyondan 3 gün sonra yorucu ve zorlayıcı olmamak kaydıyla günlük rutinlere dönülebilir. Operasyondan sonra 2 hafta süreyle özel korse kullanımı gerekmektedir.

Silikon implantlı popo estetiği

Hasta genel anestezi altındayken uygulanan ve yaklaşık olarak 3 saat süren cerrahi bir operasyondur. Hastanın kuyruk sokumuna kesi atıldıktan sonra, poponun iki tarafında olmak üzere; kas içerisinde özel cepler hazırlanır. Özel olarak üretilen popo protezleri bu ceplere yerleştirilir.

Operasyondan 24 saat sonra ayağa kalkılabilir. Erken dönemde oturma eyleminin biraz problemli olması son derece normal olmasının yanı sıra kısa süre devam etmektedir. Ameliyattan sonra 2 – 3 gün protez üzerine yatılmaması önerilir. Operasyondan 11 hafta sora zorlayıcı ve yorucu olmamak kaydıyla günlük rutine dönüş mümkündür. Operasyondan sonra 1 ay süresince ağır ve zorlayıcı sporlardan, aşırı yorucu aktivitelerden kaçınılmalıdır.

Dolgu yöntemi ile kalça şekillendirme

Vücudunda yeterli yağ olmayan ve protezli popo estetiğini tercih etmeyen hastalarda, kalça bölgesini şekillendirmek ve dolgunlaştırmak için dolgu maddeleri kullanılabilir. Bu yöntem aynı zamanda yağ enjeksiyonu ile kombinlenerek de uygulanabilir.