Contact
+90 507 604 4530
Mecidiyeköy Mah. Mecidiye Cad. No:5 Estetikland Plaza Şişli İstanbul

Online Muayene

İletişim Bilgileri

+90 212 257 3434

+90 507 604 4530

Mecidiyeköy Mah. Mecidiye Cad. No:5 Estetikland Plaza Şişli İstanbul

Saçsızlık Artık Kâbus Değil

saç ekimi istanbul

Sağlıklı, yoğun ve dikkat çeken saçlar herkesin hayalini süsler. Saç kaybı ve saçsızlık cinsiyet fark etmeksizin her insanın korkulu rüyasıdır. İşte bu nedenle çeşitli sebeplerle erkek tipi kelleşme yaşayan kadınlar ve erkekler için bu kabusu sona erdirmenin en kesin yolu saç ekimi işlemidir.

Günümüzde, ilerleyen teknoloji sayesinde dış görünüşümüzde bizi memnun etmeyen pek çok unsuru değiştirme şansına sahibiz. Bu değişiklikleri yaparken, uzman ve tecrübeli kişilerden yardım aldığımızda hem doğal hem de muhteşem sonuca ulaşabiliyoruz.

Saçsızlığın En Kesin Çözümü

Genetik etkenler, stres, hormonal faktörler ve saçkıran gibi sebepler saçsızlık sorununa zemin hazırlıyor. Saçsızlık problemi, özgüveni sarsarken çeşitli psikolojik sorunları da beraberinde getiriyor. İçe kapanma ve çekingenlik belirtileriyle başlayan özgüven sorunu diğer iletişim sorunlarına neden olarak hayatımızın her alanına etki ediyor. Hayatın kontrolünü ele almak ve bu gibi sorunlarımızı çözmek tamamen bizim elimizde…

Saç ekimi işlemi, son yıllarda en çok uygulanan estetik prosedürler arasında başta geliyor. Sadece erkeklerin değil kadınların da yaşadığı saçsızlık probleminin en etkili çözümü, saç ekimi işlemi. Erkekler farklı tekniklerle uygulanan saç ekimi işlemleri arasında en çok FUE tekniğini seçerken, kadınlar mevcut saçlarını kısaltmak zorunda kalmayacakları tıraşsız saç ekimi tekniğini tercih ediyor.

Saç Ekiminde Fue Tekniği Nedir?

FUE tekniği kullanılarak yapılan saç ekimi işlemlerinde, prosedür saçın kesilmesiyle başlar. İşlem lokal anestezi kullanılarak gerçekleştirilir. Bu teknikte genellikle enseden alınan saç kökleri sırtbacak ya da göğüs bölgelerinden de alınabilir. Herhangi bir kesi işlemi uygulanmayan FUE tekniğinde, 0.8 mm pançlar kullanılarak 1’li (greft) saç kökleri alınır. Alınan köklerin, lateral slit yardımıyla ekim bölgesinde açılan kanallara yerleştirilmesiyle işlem tamamlanır.

Tıraşsız saç ekimi tekniği nedir?

Saç ekimi alanında kullanılan, hasta açısından en konforlu teknik olan tıraşsız saç ekiminde; saçların kazınmasına gerek yoktur. İşlem lokal anestezi kullanılarak gerçekleştirilir. Tıraşsız saç ekimi için uygulanabilen; kısmi tıraşlı saç ekimi ve tamamen tıraşsız saç ekimi olarak iki teknik mevcuttur. Kısmi saç ekimi; 1000-1500 greft (saç kökü) ekimi yapılacak işlemlerde uygulanabilir. Bu tekniğin uygulandığı ekimlerde; iki kulak arasındaki bölgedeki saçlar uzun olmalıdır. Böylece; donör bölgenin küçük bir kısmında tıraşlanan bölüm kamufle edilmiş olur. Tam tıraşsız saç ekiminde ise; donör bölge tıraşlanmadan alınan saç kökleri nakil alanına yerleştirilir. Saç ekimi yaptıran kadınlar arasında en çok tercih edilen tekniktir.

Last modified: August 30, 2018

Leave a Reply