Contact
+90 507 604 4530
Mecidiyeköy Mah. Mecidiye Cad. No:5 Estetikland Plaza Şişli İstanbul

Online Muayene

İletişim Bilgileri

+90 212 257 3434

+90 507 604 4530

Mecidiyeköy Mah. Mecidiye Cad. No:5 Estetikland Plaza Şişli İstanbul

Saç Kaybının Sebepleri

saç kaybının sebepleri

Yaşam süresi boyunca karşımıza çıkan olumsuzluklara sadece psikolojik olarak değil fiziksel tepkiler de veriyoruz. Vücudumuzun birçok etkene karşı verdiği fiziksel tepkimelerden en sık karşılaşılan maalesef saç kaybı oluyor.

Yoğun saç kaybı, saçta belirgin seyrelmeler ve kelleşme gibi sorunlar, özgüveni olumsuz etkilediği gibi pek çok psikolojik problemi de beraberinde getirebiliyor. Ancak, gelişen teknoloji sayesinde saç ekimi işlemiyle saç kaybının önüne geçerek kaybedilen saçlara tekrar kavuşabiliyoruz. Hem de birkaç saat içerisinde…

Saç Kaybının Sebepleri Nelerdir?

  • Genetik Etkenlerden
  • Hayat Tarzından
  • Sağlık Sorunlarından

Saç kaybının temel sebepleri; genetik etkenler, hayat tarzından kaynaklanan problemler ve sağlık sorunları olarak 3 ana başlık altında sayılabilir.

Yaş, cinsiyet ve sahip olunan sağlık sorunlarıyla değişiklik gösterilebilen bu sebeplerin, kadın ve erkeklerin yanı sıra gençleri, hatta çocukları bile etkilediği görülebilir.

Genetik Etkenlerden Kaynaklanan Saç Dökülmeleri

Erkeklerde görülen saç kayıplarının temel kaynağını “androgenetik” saç dökülmesi oluşturur. Genetik kökenli olan bu problem, gelen olarak erkeklerde görülmesine rağmen, kadınları da etkilediği bilinmektedir. Cilt altı yağ bezlerindeki bozukluktan kaynaklanan dökülmeler de genetik etkenler arasında yer almaktadır.

Hayat Tarzından Kaynaklanan Saç Dökülmeleri

Hayat tarzından kaynaklanan saç dökülmeleri; dengesiz ve yetersiz beslenme, yoğun stres altında kalmak, saç bakımı için kullanılan ürünlerin yeterli ya da verimli olmaması, saç bakımına gereken özenin gösterilmemesi, saçları oldukça sıkı toplamak, kirli hava, rüzgar ve güneşten etkilenme olarak sıralanabilir.

Sağlık Sorunlarından Kaynaklanan Saç Dökülmeleri

Kadınlarda ve erkeklerde saç ekimi gerektiren sağlık sorunu kaynaklı saç kayıplarının başında; halk arasında “Saçkıran” olarak bilinen “Alopecia Areata” gelir. Bunun yanı sıra; sedef hastalığı, kafa derisinde mantar hastalığı, uzun süreli hipotroid gibi rahatsızlıklar saç kaybının nedenleri arasındadır.

Saç Kayıplarının Kalıcı Çözümü Saç Ekimi Olabilir mi?

Çeşitli sebeplerle yaşanan saç kayıpları, saç ekimi tedavisi sayesinde bir sorun olmaktan çıkmıştır. Birçok etken sebebiyle kalıcı olarak yaşanan saç kaybı, ihtiyaca yönelik şekilde belirlenen teknikle uygulanacak olan saç ekimi işlemiyle telafi edilebilir. Saç dökülmesi sizin için de bir sorunsa; bizimle iletişime geçip, uzmanlarımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kişisel saç dökülmeleriniz için en etkili saç dökülmesi tedavisi yöntemleri hakkında daha fazla bilgi için 0212 257 34 34 numaralı telefondan uzmanlarımızla ile iletişime geçerek ücretsiz saç dökülmesi analizi yaptırın veya dünyanın her yerinden uzman trikolojik tavsiyeler almak için online teşhis formunu doldurun ve size özel çözümleri anında öğrenin.

Last modified: September 12, 2018

Leave a Reply