Contact
+90 507 604 4530
Mecidiyeköy Mah. Mecidiye Cad. No:5 Estetikland Plaza Şişli İstanbul

Saç Ekimi Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç ekimi öncesi, hasta tüm olasılıklara karşı fikir sahibi olmalı ve tüm prosedür hakkında bilgilendirilmelidir. Hastanın tüm aşamalara dair bilgi sahibi olması hem daha rahat olmasını hem de işlem sonrasında yaşanan durumlar karşısında panik yapmamasını sağlar. Saç ekimi öncesi uzmanın en ön önemli görevi hastayı tüm prosedüre dair bilinçlendirmek ve psikolojik olarak rahatlatmaktır.saç ekimi öncesi dikkat edilmesi gerekenler

Saç ekimi nedir?

Saç ekimi işlemi; her iki kulağın üst sınırından, ensenin başlangıç noktasına kadar uzanan saçlı alandan mikro cerrahi punchlar yardımı ile alınan saç köklerinin, dökülen bölgelere nakil işlemidir. Saç köklerinin alındığı bölgedeki saçların dökülmesi genetik olarak mümkün değildir.

Her insan sağlıklı, gür ve parlak saçlara sahip olmak ister. Saç dökülmesi, cinsiyet fark etmeksizin birçok insan için can sıkıcı bir hal alan sağlık problemidir. Estetik kaygının bir hayli yüksek olduğu günümüzde, saçlar görsel açıdan önemli bir yere sahiptir. Bu nedenle, saç bakımına ve saç sağlığına dikkat edilmelidir.

Saç ekimi işlemi; genetik özellikler, cilt hastalıkları ve yaralanmalardan kaynaklanan saç dökülme problemlerine çare olarak ortaya çıkmıştır. Saç dökülmelerine sebep olan fiziksel stres, protein eksikliği, erkek tipi kellik, anemi, lupus, ani kilo kaybı, yaşlanma, kimyasal madde kullanımı, hipotiroidizm, B vitamini eksikliği ve çeşitli ilaçlar saç dökülmesinin başlıca sebepleri arasında yer almaktadır.

Saç dökülmesi problemi nedeniyle ortaya çıkan kelleşme problemi, kişilerde özgüven sorununu da beraberinde getirmektedir.  Bu sorun, kişilerin sosyal hayatını da fazlasıyla etkilemektedir.

Saç dökülmesi problemi ile karşı karşıya kalan birçok insan, saç ekimi teknikleri ile ilgili araştırmalar yapıyor. Saç ekimi operasyonu, basit bir operasyon olarak düşünülmemelidir. Yapılacak uygulamanın başarısı için güvenilir, kendini ispatlamış uygulama klinikleri ve hekimler tercih edilmelidir.

Peki, saç ekimi yaptırmaya karar veren kişileri neler bekliyor? Saç ekimi öncesi nelere dikkat edilmeli? İşlem öncesinde nelerden kaçınılmalı ve neler yapılmalı?

Saç Ekimi Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Saç ekim operasyonu için Hair Transland’i tercih eden hastalarımızın gerekli kontrolleri uzman ekibimiz tarafından yapılır. Kontrolden sonra hastaya operasyon tarihi verilir.
  • Operasyon günü işlem yapılacak hasta, üstünden kolaylıkla çıkarabileceği geniş yakalı ya da düğmeli kıyafetler tercih etmelidir.
  • Kullanılan ilaçlar operasyon gününden önce doktorumuza bildirmelidir. Aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçların kullanımı 10 gün öncesinden kesilmelidir.
  • Operasyondan 3 gün önce alkol alımı durdurulmalı, tüketilen kafein ve nikotin miktarları en aza indirilmelidir.
  • Ekim işlemi gerçekleştirilecek olan kişi, operasyondan 1 hafta önce kardiyo, vücut geliştirme gibi egzersizlere ara vermelidir.
  • Operasyon öncesi saçlar yıkanmış olmalıdır.
  • Operasyon öncesi saçlara jöle, briyantin gibi kimyasal maddeler kesinlikle sürülmemelidir.

Kişisel saç dökülmeleriniz için en etkili saç dökülmesi tedavisi yöntemleri hakkında daha fazla bilgi için 0212 257 34 34 numaralı telefondan uzmanlarımızla ile iletişime geçerek ücretsiz saç dökülmesi analizi yaptırın veya dünyanın her yerinden uzman trikolojik tavsiyeler almak için online saç analizi formunu doldurun ve size özel çözümleri anında öğrenin.

Last modified: September 12, 2018

Leave a Reply