Contact
Mecidiyeköy Mah. Mecidiye Cad. No:5 Estetikland Plaza Şişli İstanbul

DHI Saç Ekimi Bir Uygulama Tekniğidir

dhi saç ekim yöntemi

DHI saç ekimitıraş gerektirmeyen ve özel olarak üretilen kalem şeklinde medikal aparatıyla gerçekleştirilen en yeni saç ekimi uygulama yöntemidir. Çeşitli sebeplerle yaşanan saç kayıpları, saç ekimi tedavisi sayesinde bir sorun olmaktan çıkmıştır. Birçok etken sebebiyle kalıcı olarak yaşanan saç kaybı, ihtiyaca yönelik şekilde belirlenen teknikle uygulanan saç ekimi işlemiyle telafi edilebilir. Son dönemlerin en çok tercih edilen operasyonlarından olan saç ekimi işlemi, ihtiyaca göre farklı tekniklerle ve uygulama yöntemleri ile gerçekleştirilmektedir. Tıraşsız saç ekimi alternatifi olmasıyla erkekler gibi kadınların da gözdesi haline gelmiştir. 

DHI Saç Ekiminin En Büyük Özelliği, Tıraşsız Ekim Olması

Saç ekimi işlemine başlamadan önce ilk aşama hastanın saçlarının tıraş edilmesidir. Erkekler arasında genel olarak sorun yaratmayan bu detay, özellikle saç ekimi isteyen kadınlara ve uzun saç kullanmayı seven bazı erkek hastalara sıcak gelmeyebilir. DHI saç ekimi bu gerekliliği ortadan kaldırmıştır.

Direk saç ekimi” ya da “kalem yöntemi” olarak da bilinen DHI prosedüründe sadece donör bölgedeki saçları kısaltmak yeterlidir. Donör bölge genel olarak ense bölgesi olduğu için işlem sonrasında bölgenin diğer saçlar tarafından kamufle edilmesi mümkündür. Hastanın dönör bölgesinin uyuşturulmasıyla başlayan prosedür, saç köklerinin kalemi andıran ve 3 parçadan oluşan medikal aparat yardımıyla teker teker toplanmasıyla devam eder. DHI yönteminde kullanılan bu aparat, kanal açma ve kök yerleştirme işlemlerini aynı anda yapabildiğinden, köklerin daha kısa sürede ekilmesini sağlar.

Saç ekiminin doğal görünmesindeki en büyük etkenlerden biri saç kökünü ekim alanına yerleştirirken doğru açıyı vermek ve yerleştirilen kökleri mümkün olduğunca sık ekebilmektir. Ciddi bir uzmanlık isteyen doğru açı belirleme aşaması, DHI uygulamasında kullanılan medikal kalem yardımıyla çok daha kolaylaştırılmıştır. Ayrıca, kökler diğer uygulamalarla kıyaslandığında çok daha sık ekilebilmektedir.

DHI uygulamasından sonra iyileşme süreci

DHI saç ekimi uygulaması, dikiş ve kesi gibi işlemler içermediğinden hem işlem izi kalmaz hem de iyileşme süresi oldukça hızlıdır. Saç ekimi esnasında hangi teknik kullanılırsa kullanılsın ekim alanı ve donör bölgeler işlem gördükleri için 1 hafta süresince görülen hafif kızarıklıklar oldukça normaldir. 5. gün itibariyle azalan kırıklıklar 7. günden sonra tamamen kaybolur.